OTDK: élen a sporttudományban
A legtöbb első helyezést a Debreceni Egyetem hallgatói érték el a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Testnevelés- és Sporttudományi Szekciójában. A versenyt a járványhelyzet miatt a virtuális térben rendezték meg április 6-a és 9-e között.
A legjobb jogászhallgatók versenye
Idén a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szervezi április 12 és 15 között online formában a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekcióját. A résztvevők száma a zsűritagokkal, az opponensekkel, érdeklődőkkel együtt meghaladja az ezer főt.
Rendhagyó szakmai nap a TTK-n
Rekordszámú vállalati partner és több mint 600 hallgató részvételével rendezte meg a TTK Szakmai Napot a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A járványhelyzet miatt idén ez a rendezvény is az online térbe költözött.
Zenélve mesélnek a zeneművészek
Újabb tartalommal bővült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Youtube-csatornája. Ezúttal az Ifjúsági élménykoncertek egyik előadását töltötték fel az internetre. A járványhelyzetben és az azt követő időszakban is fontos szerepet szán majd a kar a videómegosztónak.
OTDK: agrárszekciós eredmények
A járványhelyzet miatt az online térben rendezték meg az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Agrártudományi Szekcióját március 29. és 31. között. A Debreceni Egyetemet képviselő hallgatók több mint fele díjat nyert.
31 már
Bács Zoltán: a modellváltással többre lehetünk képesek
A modellváltás kapcsán az M5 csatorna vendége volt Bács Zoltán, a Debreceni Egyetem kancellárja. Az egyetemi vezető szerint a változásból csak profitálhat az intézmény, hiszen olyan piaci szerepvállalás és innovációs fejlődés előtt áll az egyetem, amelyre eddig kevésbé volt lehetőség.
29 már
Egyetemisták a környezet védelméért
ÖkoEstet szervezett a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzat Környezetvédelmi Bizottsága, hogy megválaszolják a környezet védelmével kapcsolatban leggyakrabban felmerülő kérdéseket.
25 már
Elsöprő siker a zenei versenyen
Kiemelkedő eredményt ért el a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar ének tanszékének négy hallgatója a III. „Wiener Klassiker” Danubia Talents Nemzetközi Zenei Versenyen. A diákok teljesítményét nemzetközi szakemberekből álló zsűri értékelte.
23 már
A NeurotechEU kérdései
Az idegtudományok előtt álló problémák megoldásához keres partnereket a NeurotechEU projekt. Az új ipari megoldások és technológiák kifejlesztésében érdekelt kutatók és cégek kérdőív kitöltésével vehetik fel a kapcsolatot a projekt munkatársaival.
22 már
Értékes német könyvadomány
A Német Lovagrend történetével foglalkozó rangos könyvsorozatot kapott ajándékba a DE BTK Történelmi Intézete. A Németországban az elmúlt csaknem öt évtized alatt megjelent köteteket a témával foglalkozó kutatók, hallgatók egyaránt forgathatják majd az Intézet könyvtárában.

A tájékoztatót megismertem.