PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
Tanévzáró ünnepi szenátusi ülés 2021.07.10. Népegészségügyi Kar
Tanévzáró ünnepi nyilvános szenátusi ülést rendezett a Debreceni Egyetem
Madárbarát egyetemi campus
Öt hektáron negyven darab madárodút, tíz denevérházat, madáritatókat és két méhlegelőt helyeztek ki a Debreceni Egyetem Szolnok Campusán, hogy segítsék a biodiverzitást, és hozzájáruljanak a környező élővilág gyarapodáshoz.
14 júl
Kezdődik a Sárgulás
Több mint háromszáz végzős egyetemista vesz részt a csütörtökön induló Sárguláson, mellyel a DE Gazdaságtudományi, valamint Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi- és Környezetgazdálkodási Karán diplomázott hallgatók búcsúznak az intézménytől.
12 júl
Megtartották az utolsó tanévzárót
Idei harmadik, egyben utolsó tanévzáró ünnepségét tartotta a Debreceni Egyetem a Nagyerdei Stadionban. Szombaton az Egészségügyi-, a Fogorvostudományi-, a Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai-, a Gyógyszerésztudományi-, a Műszaki-, valamint a Népegészségügyi Kar végzősei búcsúztak.
09 júl
Kinevezések és kitüntetések a TTK-n
Intézetigazgatói és tanszékvezetői, valamint egyetemi docensi kinevezéseket vettek át a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának oktatói és kutatói a kar pénteki rendezvényén. A Karácsony Sándor teremben tartott ünnepségen adták át a kari kitüntetéseket is.
09 júl
Tisztelt Egyetemi Polgárok! Megalakult az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriuma
Megtartotta első ülését a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma. 2021. július 8-án a testület kibővített ülést tartott a felügyelőbizottság tagjaival, a vagyonellenőrrel, a könyvvizsgálóval és a kuratórium titkárával.
07 júl
Bejegyezték az egyetemi alapítványt
Nyilvántartásba vette a DE fenntartásáért és működéséért felelős Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítványt a bíróság. A Debreceni Törvényszék döntésével újabb fontos szakaszához ért az egyetemi modellváltás folyamata.
02 júl
Állatasszisztált pedagógia
Úgynevezett állatasszisztációra fókuszáló pedagógusképzést indít a Debreceni Egyetem. A két éves oktatás alatt a jelentkezők elsősorban azt tanulják meg, miként tudnak segíteni speciálisan kiképzett állatokkal, főleg kutyákkal a rászoruló gyerekeknek.
Mentorprogram élsportolóinkért
Sikeresen működik a Sporttudományi Koordinációs Intézet programja a Népegészségügyi Karon tanuló élsportoló hallgatók tanulmányainak támogatásában

A tájékoztatót megismertem.