Sesztina-villa: dombormű a névadónak
A Debreceni Egyetem Nemzetközi Irodája kapott helyet a megújult Sesztina-villában, ahol domborművet avattak a város életét egykor meghatározó vaskereskedő tiszteletére. Sesztina–Nagybákay Jenő emléktábláját örökösei leplezték le az egykori névadó születésének évfordulóján.
Digitális testnevelés a DESOK-ban
A Digitális Jólét Programhoz kapcsolódóan az ország három helyszínén, köztük a Debreceni Egyetem sportcsarnokában tartottak szervezett testnevelésórát a digitalizáció és a mozgás népszerűsítéséért. A DESOK-ban a DE Balásházy János Gyakorlóiskolájának diákjai tartottak bemutató órát.
Tanácsok felvételizőknek
Mit tehetünk, ha másik szakra adtuk be a jelentkezésünket, mint ahol tanulni szeretnénk?
Esély a nehéz sorsú hallgatóknak
A Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán tartotta soron következő közgyűlését a Roma Szakkollégiumok Egyesülete. A találkozón a hátrányos helyzetű, roma hallgatók segítésének lehetőségeiről, a felzárkóztatás fontosságáról egyeztettek a résztvevők.
CARPE – kutatói partnerség
A Debreceni Egyetem rendezi a CARPE, az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es konferenciáját. Az európai felsőoktatási intézmények alkotta konzorcium októberi rendezvénye révén a kutatók megtalálhatják tudományos partnereiket. A cél az egyetemi kutatási hálózatok fejlesztése.
Köszönet a pedagógusoknak
Köznevelési intézményeinek tanárait, tanítóit, óvodapedagógusait, kisgyermeknevelőit köszöntötte pedagógusnap alkalmából a Debreceni Egyetem. Munkájukat apró ajándékkal köszönte meg az intézmény.
QS-rangsor: a top 600-ban a DE
Továbbra is a világ legjobb 600 felsőoktatási intézménye között tartja számon a Debreceni Egyetemet a QS legfrissebb globális rangsorában. Az intézmény idén első alkalommal a Shanghai Ranking fizika és ökológia tudományterületi ranglistájára is felkerült.
Rektori Elismerő Oklevelet vett át Dr. Lukács Balázs adjunktus
Dr. Lukács Balázs, adjunktus múlt héten vehette át rektori elismerő oklevelét a Debreceni Egyetem Díszudvarán tartott ünnepségen.
Új doktorok a Debreceni Egyetemen
Hosszú idő után újra doktoravatót rendezhetett a Debreceni Egyetem. A június 5-i eseményen délelőtt a PhD-, délután pedig a habilitációs okleveleket, valamint Professor Emeritus címeket és kitüntetéseket adott át az intézmény vezetése.
Bemutatkoztak a fiatal kutatók
A Tudományos Diákköri Konferencián (TDK) kiemelkedően teljesítő hallgatók tanulmányaiból összeállított kötetet mutattak be pénteken online a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A kiadványban szereplő tudományos munkák elsődleges célja a prevenció.

A tájékoztatót megismertem.