07 jan
Újabb okostankönyv segíti a tanulást
A második olyan tankönyvet jelentette meg a Debreceni Egyetem, amely az innovatív librAR technológia alkalmazásával multimédiás eszközzé alakítható. Az orvostanhallgatók a legújabb kiadványból mindent megtudhatnak a szív és a verőerek betegségeinek korszerű ellátásáról.
Bravúros egyetemi klarinétos siker
Huszonnégy tehetséges zenész vett részt a XV. Országos Klarinétversenyen a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán. Az egyetem hallgatói nem csak a szakmai zsűri, de a kötelező darab szerzőjének elismerését is kivívták.
Egészségtervet készít a Népegészségügyi Kar
Együttműködési megállapodást írt alá Dr. Széles Diána alpolgármester és Dr. Zsuga Judit dékán
A jövőd itt kezdődik!
Szerkezet-építőmérnök, nemzetközi tanulmányok, járműmérnök, marketing, ének-zene tanár – új képzésekkel és új kisfilmmel csábítja a felvételizőket a Debreceni Egyetem. Indul a 2020-as felvételi – nézz be hozzánk, segítünk a döntésben!
Terv készül az egészséges Debrecenért
A város új egészségtervének létrehozása érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara és Debrecen önkormányzata. Az eseményen a nyolcadik osztályosok körében elvégzett szűrővizsgálatok eredményét is értékelték.
Gáláztak a Zeneművészeti Karon
Harminchárom tehetséges fiatal zenész lépett színpadra vasárnap este a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának Liszt termében, és mutatta be, mit tanult a könnyűzenei kurzus negyedik szemeszterében.
Indulhat a járműmérnök képzés!
A következő tanévtől járműmérnököket is képezhet a Debreceni Egyetem Műszaki Kara. Az új szak indítását támogatta a Magyar Akkreditációs Bizottság.
Sportnappal indul az újév
Egészségtudatos programokkal és számos mozgásformával várja a Debreceni Egyetem a FőnixFittre látogatókat 2020 februárjában. A sportparádé keretében az intézmény sporttudományi hátterét is megismerhetik az érdeklődők.
A népegészségügy ezer arca
A "népegészségügy ezer arca" címmel szervezett szakmai konferenciát és fotókiállítást a Népegészségügyi Kar
Zöld út a járműipari fejlesztéseknek
Megkezdődhet a Debreceni Egyetem járműipari képzéseihez kapcsolódó infrastrukturális fejlesztések előkészítése. A program keretében megújul a Műszaki, illetve a Természettudományi és Technológiai Kar épülete, valamint egy új járműipari laboratóriumot is kialakítanak.

A tájékoztatót megismertem.