09 már
John Malkovich a Debreceni Egyetemen
A főépület díszudvarát is megcsodálta a világhírű amerikai színész John Malkovich hétfőn. A kétszeres Oscar-díj jelölt művészt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán, az intézmény kancellárja fogadta.
06 már
MÜZLI: folytatódnak a kurzusok
A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet képzései keretében hazánk legnagyobb vállalatainak szakembereitől tanulhatnak a tavaszi félévben is a Debreceni Egyetem hallgatói. Az első órát Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
06 már
Miért kell védenünk a magyar földet?
Komoly vita zajlik hazánk, illetve az Európai Unió között arról, hogy Magyarországon vásárolhassanak-e földet azok, akik nem itt élnek, gazdálkodnak és csak befektetésként tekintenek a termőföldre. Erről beszélt a Debreceni Egyetemen az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára.
05 már
CSAKOSZ Kongresszus
CSAKOSZ Kongresszus 2020.
04 már
Ösztöndíjjal a nagyvilágban
A külföldi ösztöndíjlehetőségekről tájékozódhatnak a hallgatók és oktatók a héten a Debreceni Egyetemen campusain. A Mobilitási Információs Napok keretében délelőttönként Erasmus+ reggelivel várják a hallgatókat, míg nap közben és az esti órákban tájékoztató előadásokat tartanak a karokon.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
02 már
Mobilitási információs napok
A Debreceni Egyetem mobilitási információs napokat szervez 2020.03.02-04. között
02 már
Arany Napok: a könyvek szeretetéről
Az olvasást népszerűsíti az idei Arany Napok. Az évtizedes hagyományoknak megfelelően, Arany János születésnapján kezdődő rendezvénysorozattal emlékezik egykori névadójára a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája március 2 és 13-a között.
28 feb
Egészségproblémák hallgatói szemmel
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának tizennégy hallgatója tartott előadást a Tudományos Diákköri Konferencián, melynek témaköre ezúttal az egészségszociológia volt. Az eseményen elhangzott: ezek a munkák hosszú távon hatással lehetnek a fiatalok pályafutására.
27 feb
Eszközadomány az orvosképzéshez
Több mint 4 millió forint értékben kaptak eszközöket a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi és Fogorvostudományi Karának elsőéves hallgatói a MEDICOR Kéziműszer Zrt. jóvoltából. A diákok a szikét, az ollót és a csipeszt a gyakorlati órákon használják majd.

A tájékoztatót megismertem.