14 júl
Új tornaterem és előadó a Népegészségügyi Karon
Korszerű oktatási tereket alakítottak ki a Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszékén. A fejlesztésnek köszönhetően az elméleti oktatás és a gyógytornászhallgatók gyakorlati képzése is színvonalasabb körülmények között történik a jövőben.
12 júl
Esküt tettek az EUG-ra induló debreceni sportolók
Ünnepélyes keretek között mutatták be kedden a lódzi-i Európai Egyetemi Játékokra (EUG) készülő debreceni csapat tagjait. A Debreceni Egyetemet ötven fős küldöttség: sportolók, sportvezetők, kísérők, szervezők, egyetemi vezetők képviselik majd Lengyelországban.
11 júl
Segítő szakemberek kaptak diplomát
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának 85 végzőse, okleveles ápolók, okleveles egészségügyi szociális munkások, mentőtisztek, szülésznők, védőnők vették át oklevelüket pénteken a Díszudvaron megrendezett diplomaosztó ünnepségen.
05 júl
Megváltozott munkaképességű dolgozók a DE-n
Sikeresen zárult a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által koordinált, megváltozott munkaképességű embereket támogató projekt, amelynek keretében a Debreceni Egyetem másfél éven át 32 munkavállalót tudott foglalkoztatni a csaknem 36 millió forintos támogatásnak köszönhetően.
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Népegészségügyi szakembereket avattak
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának 199 végzőse kapta meg oklevelét a pénteken megtartott diplomaosztón. Többek között népegészségügyi ellenőrök, gyógytornászok, dietetikusok, népegészségügyi, egészségügyi menedzserek tettek esküt a Díszudvaron rendezett ünnepségen.
A tanév utolsó Szenátusa
Magasabb vezetői pályázatokat rangsorolt, címek és kitüntetések adományozásáról szavazott, valamint döntött a kari struktúra módosításáról a Debreceni Egyetem Szenátusa. A testület júniusi ülésén határozott a karok következő tanévre vonatkozó képzési programjairól is.
Diplomáztak a jövő informatikusai
Informatikai szakemberek vették át oklevelüket az Informatikai Kar diplomaosztó ünnepségén a Debreceni Egyetem Díszudvarán. A karon nappali és levelező tagozaton több mint kétszáz végzős hallgató kapta meg az oklevelét.
Gyermekirodalomról felnőtteknek
A szeptemberben induló gyermek- és ifjúsági irodalmi szakember szakirányú továbbképzésről tartott könyvbemutatóval egybekötött tájékoztatót csütörtökön a Pagony Könyvesboltban a Debreceni Egyetem (DE) Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kar Kommunikáció, Irodalom, Dráma (KID) Tanszéke a Bölcsészettudományi Kar Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetével közösen.

A tájékoztatót megismertem.