Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói nyerték a legtöbb díjat a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
Álláslehetőség népegészségügyi/ egészségfejlesztési végzettségű szakember
Zuglói Egészségügyi Szolgálat Egészségfejlesztési Irodája népegészségügyi koordinátor munkatársat keres.
Round University Ranking 2019
A tavalyi eredményen csaknem 50 helyet javítva az 538. helyezést érte el a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorán, amelyet szerdán hozott nyilvánosságra a moszkvai székhelyű független szervezet.
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Hamarosan kínai hallgatók kezdhetik meg tanulmányaikat magyar nyelven a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A már meglévő együttműködési megállapodás bővítéséről kedden tárgyalt a kar vezetése a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének (BISU) delegációjával.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
Karrierlehetőség az informatikában
A legújabb technológiákat, az aktuális szakmai témákat ismerhetik meg, és karriertanácsokat is kaphatnak a hallgatók április 15-én és 16-án az Informatikai Szakmai Napokon. Az előadás-sorozatot 20. alkalommal rendezik meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Jelentkezési rekord DEbrecenben
Az országos átlagot csaknem megtriplázva, 11 százalékkal többen jelentkeztek első helyen a Debreceni Egyetemre, mint tavaly – jelentette be Bartha Elek rektorhelyettes az intézményben tartott keddi sajtótájékoztatón.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Sikeres DEbütálás az új rangsorban
A világ legjobb 300 felsőoktatási intézménye között szerepel az „Egészség és jóllét” szakterületen nyújtott eredményeivel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education új ranglistáján. A „THE University Impact Rankings 2019” rangsort szerdán hozták nyilvánosságra.